Місцеві бюджети поповняться надходженнями від акцизу

Організація роботи бухгалтерської служби

Уряд доручив Казначейству до 01.03.2020 розподілити між бюджетами місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні (13,44%) та ввезеного на митну територію України (13,44%) пального, що надійшов з 01.01.2020.

Місцеві бюджети поповняться надходженнями від акцизу

Окрім цього, Уряд затвердив Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році. У ньому визначив формули, за якими обчислюють:

  • частку для зарахування до загального фонду відповідного бюджету місцевого самоврядування;
  • обсяг акцизного податку, що підлягає зарахуванню до загального фонду відповідного бюджету місцевого самоврядування.

Частка для зарахування частини акцизного податку до загального фонду відповідного бюджету місцевого самоврядування (наведена у додатку до Порядку) залежить від обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на території відповідної громади. Чим більше пального спожито на відповідній території, тим більше отримає місцевий бюджет. Ці частки Мінфін скоригує за результатами першого півріччя поточного року.

Із постанови КМУ «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році» від 12.02.2020 № 73

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9691

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
396

Казначейське обслуговування бюджетників

Під час обслуговування місцевих бюджетів органи Казначейства діють за чітко встановленим порядком. Дотримуватися цього порядку мають і установи, якщо хочуть вчасно отримати кошти. Опишемо докладно всі складові казначейського обслуговування місцевих бюджетів.
12101

Місцеві бюджети 2024: які доходи й видатки

Місцеві бюджети 2024: ✔ доходи загального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи спеціального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи бюджету розвитку ✔ розмір надходжень у місцеві бюджети ✔ видатки місцевих бюджетів
35105

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
50022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді