Норми тривалості робочого часу 2020 року
Сьогодні, 10.03.2020, набрав чинності новий Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти, який затверджений наказом МОН від 19.12.2019 № 1588.
Як і раніше, розмір допомоги випускникам закладів вищої освіти (ЗВО) складає 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (у 2020 році — 10 510 грн).
У поточному році її отримають випускники ЗВО денної форми навчання, які навчались за держзамовленням у державних/комунальних ЗВО незалежно від підпорядкування та здобули:
- освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, ступінь фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра або магістра за спеціальностями галузі знань «01 Освіта/Педагогіка»;
- ступінь бакалавра, магістра за іншою спеціальністю і галуззю знань.
Як і раніше, основною умовою для отримання цієї допомоги є укладений з випускником ЗВО на строк не менш як три роки договір про роботу на посадах педагогічних працівників у закладах загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти, визначених органами управління освітою.
Із наказу МОН «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти» від 19.12.2019 № 1588
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.