Нові права ОМС: роз’яснення щодо рішень про встановлення місцевих податків і зборів

Державна регуляторна служба України (ДРС) роз’яснила, що рішення ОМС про встановлення місцевих податків і зборів мають ознаки регуляторних актів.

Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2020

Роз’яснення щодо рішень про встановлення місцевих податків і зборів

Тобто при прийнятті ОМС рішень про встановлення місцевих податків і зборів на 2021 рік, а саме: ставок єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю, туристичного збору, повинні дотримуватись процедур, передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160-IV (далі — Закон № 1160).

Водночас ДРС звернула увагу, що у 2020 році Законом України № 540 від 03.03.2020 ОМС надано право приймати рішення про внесення змін (до рішень про встановлення місцевих податків і зборів) щодо зменшення ставок єдиного податку.

До таких рішень ОМС вимоги щодо реалізації процедур, передбачені Законом № 1160, можуть не застосовуватися.

Із офіційного веб-сайту ДРС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
99887

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
40156

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
67935

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
3666

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді