Держнагляд: виконання приписів щодо праці в умовах карантину

Виконання вимог приписів можливо відкласти на час дії карантину, якщо виявлені порушення не несуть безпосередню загрозу життю та здоров'ю працівників.

План перевірок Держпраці на 2020 рік ⋙

Держнагляд: виконання приписів щодо праці в умовах карантину

Припис - обов'язкова для виконання у певні строки письмова вимога органу держнагляду щодо усунення порушень вимог законодавства.

Ст. 10 Закону № 1645 передбачає, що одним з основних принципів профілактики інфекційних хвороб є дотримання юридичними та фізичними особами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

Звіт з праці: НЕ ПРОПУСТІТЬ

Якщо для усунення порушень нормативно-правових актів з охорони праці, викладених в приписі, не потребується спричиняти дії, що заборонені Постановою № 211, такі вимоги необхідно виконати у встановлені строки. В іншому разі - виконання вимог можливо відкласти на час дії карантину, в разі якщо виявлені порушення не несуть безпосередню загрозу життю та здоров'ю працівників, а також за умови дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

В разі неможливості повного усунення небезпечних та шкідливих для здоров'я умов праці роботодавець зобов'язаний повідомити про це відповідний орган державного нагляду за охороною праці. Він може звернутися до зазначеного органу з клопотанням про перегляд строку для виконання заходів щодо приведення умов праці до нормативних вимог. Відповідний орган розглядає клопотання роботодавця і за наявності поважних підстав може, як виняток, встановити інший строк виконання.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді