Держнагляд: виконання приписів щодо праці в умовах карантину

Виконання вимог приписів можливо відкласти на час дії карантину, якщо виявлені порушення не несуть безпосередню загрозу життю та здоров'ю працівників.

План перевірок Держпраці на 2020 рік ⋙

Держнагляд: виконання приписів щодо праці в умовах карантину

Припис - обов'язкова для виконання у певні строки письмова вимога органу держнагляду щодо усунення порушень вимог законодавства.

Ст. 10 Закону № 1645 передбачає, що одним з основних принципів профілактики інфекційних хвороб є дотримання юридичними та фізичними особами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

Звіт з праці: НЕ ПРОПУСТІТЬ

Якщо для усунення порушень нормативно-правових актів з охорони праці, викладених в приписі, не потребується спричиняти дії, що заборонені Постановою № 211, такі вимоги необхідно виконати у встановлені строки. В іншому разі - виконання вимог можливо відкласти на час дії карантину, в разі якщо виявлені порушення не несуть безпосередню загрозу життю та здоров'ю працівників, а також за умови дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

В разі неможливості повного усунення небезпечних та шкідливих для здоров'я умов праці роботодавець зобов'язаний повідомити про це відповідний орган державного нагляду за охороною праці. Він може звернутися до зазначеного органу з клопотанням про перегляд строку для виконання заходів щодо приведення умов праці до нормативних вимог. Відповідний орган розглядає клопотання роботодавця і за наявності поважних підстав може, як виняток, встановити інший строк виконання.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14452

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10059

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13106

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді