Самоізоляція: як відображається в рамках трудових відносин

Якщо працівник вимушений перебувати на самоізоляції, він має звернутися в медичний заклад для оформлення листка непрацездатності.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Самоізоляція: як відображається в рамках трудових відносин

Самоізоляція - перебування особи, стосовно якої є обґрунтовані підстави щодо ризику інфікування або поширення нею інфекційної хвороби, у визначеному нею місці з метою дотримання протиепідемічних заходів.

Працівник, який контактував з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 без використання ЗІЗ, або є особою з підозрою на інфікування, або захворів, підлягає самоізоляції.

Лікуючий лікар визначає на підставі галузевих стандартів строк самоізоляції хворого або особи з підозрою на інфікування. Строк самоізоляції при ризику інфікування коронавірусом становить 14 календартних днів.

Працівники на самоізоляції повинні звернутися за оформленням листка непрацездатності.

Особливий порядок видачі листків непрацездатності під час карантину передбачено розділом 5 Інструкції № 455, і в даному випадку фінансова допомога надаватиметься за рахунок Фонду соціального страхування з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

Сплата лікарняного у випадку вимушеної самоізоляції складатиме 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Для отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду застрахована особа має передати отриманий листок непрацездатності роботодавцю.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15574

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
73512

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47859

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді