Дисциплінарні стягнення до держслужбовців: як правильно застосовувати

Національне агентство України з питань державної служби роз’яснило порядок застосування дисциплінарних стягнень за порушення трудової дисципліни до державних службовців.

До державних службовців, які вчинили дисциплінарний проступок, можуть застосувати один із таких видів дисциплінарного стягнення:

  1. зауваження;
  2. догана;
  3. попередження про неповну службову відповідність;
  4. звільнення з посади державної служби.

Вид покарання(стягнення) визначає дисциплінарна комісія. Подання дисциплінарної комісії носить рекомендаційний характер.

Проте накладання дисциплінарного стягнення належить виключно до компетенції суб'єкта призначення. Саме він приймає остаточне рішення, зокрема про:

  • застосування рекомендацій дисциплінарної комісії на підставі її подання;
  • відмову від застосування рекомендацій дисциплінарної комісії (з обов’язковим обґрунтуванням підстав такої відмови).

Звертаємо увагу на те, що наслідком згаданої відмови має бути закриття дисциплінарного провадження.

Нагадаємо, що керівник державної служби, який не вжив заходів для притягнення підпорядкованого йому державного службовця до дисциплінарної відповідальності за вчинений дисциплінарний проступок, несе відповідальність згідно із законом.

Роз’яснення Національного агенства України з питань державної служби від 15.09.2017 №31-р/3

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71401

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12487

Додаткова відпустка державним службовцям: що врахувати

Додаткова відпустка державним службовцям надається після досягнення п’ятирічного стажу на держслужбі. На який строк надається додаткова відпустка держслужбовцям, коли і як її компенсувати та чим доведеться поплатитися за затримку розрахунку?
47596

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

Державна служба: ► закон про держслужбу ► мотиви зайняття посади державної служби ► зарплата та надбавки держслужбовцям ► соціальні гарантії держслужбовцям ► держслужба в умовах воєнного стану.
47140

Державна служба в Україні

Державна служба в Україні ► класифікація посад ► конкурс на зайняття посад ► строкове призначення ► переведення ► зміна істотних умов служби ► припинення державної служби
9176

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді