3-го червня в готівковий обіг запускають нову монету

З червня 2020 року НБУ вводить в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.

СКАЧАТИ Зразки документів про повернення працівників на робочі місця

3-го червня в готівковий обіг запускають нову монету

Завдяки змінам номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру - 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет: 10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень, і 6 номіналів банкнот: 20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень.

Відсьогодні монети номіналом 10 гривень - платіжний засіб на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках.

Нацбанк зазначив, що громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети цього номіналу.

Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами цього номіналу. Поступово - у результаті природного зношення - 10-гривневі банкноти будуть вилучені з обігу.

За матеріалами з сайту НБУ

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація РРО: оновлено реєстр

РРО – це сфера, в якій час від часу відбуваються зміни. І вони постійні. Процедура реєстрації звичайних РРО спростилася за останні роки. Про реєстрацію РРО – тема даної консультації.
6688

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
34119

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді