Читайте свіжий номер журналу «Головбух: Бюджет» — № 38/2017

Реформа освіти: важливі зміни умов оплати праці педагогів

На початку осені освітяни все ж таки дочекалися власного закону, що закладає підвалини для реформування галузі. Його норми змінюють як організацію освітнього процесу, так і умови оплати праці педагогічних працівників. Оскільки останні цікавлять бухгалтерську спільноту найбільше, з них і почнемо своє знайомство

Пенсійна реформа: зміни у нарахуванні ЄСВ та пенсійного внеску

Із наступного року максимальну базу нарахування ЄСВ розраховуватимуть за новими правилами. А коло платників ЄСВ — поповниться. І це ще не всі зміни, до яких слід готуватися...

Оплата праці в медицині: дрібниць не буває

Правила, за якими встановлюють посадові оклади, визначають розміри доплат, надбавок і премій, — завжди в епіцентрі інтересів бухгалтерів будь-якої галузі. І бухгалтери, які працюють в закладах охорони здоров’я, не виняток. Тому вебінар, присвячений оплаті праці в медичній галузі, зібрав багато охочих почути відповіді на свої життєві запитання. Окремі з них — пропонуємо нині до вашої уваги

Звільнення батька малолітніх дітей, який працює за строковим трудовим договором

Працівника прийняли на роботу за строковим трудовим договором. Нині він виховує малолітніх дітей без матері. Чи можна звільнити його з роботи після закінчення дії строкового трудового договору?

На двох стільцях не всидиш, а чи може працювати водій на двох автомобілях

Дізнавайтеся: чи може водій працювати на кількох автомобілях та як нарахувати зарплату водієві, за яким закріплено два автомобілі.

Чим загрожує заява «Відмовляюся йти у щорічну відпустку…»

Посилаючись на судову практику, юрисконсульт рекомендує отримати від працівників заяви такого змісту: «Відмовляюся йти у щорічну відпустку повної тривалості та повідомляю про неможливість дотримати затверджений графік відпусток. За потреби у відпустці звернуся з додатковою заявою». Але чи врятують такі заяви від штрафів? Ні, не врятують. Розповімо чому

А ще читайте відповіді на  життєві запитання:

Чи може інспектор праці кваліфікувати відмову працівника спілкуватися як перешкоджання інспекційному відвідуванню?

Чи може інспектор праці в акті інспектування вказувати як недолік відсутність колективного договору?

Чи може інспектор праці кваліфікувати виплату авансу на три дні пізніше встановленого строку як порушення?

Чи може інспектор праці перевірити, як в установі ведуть військовий облік працівників?

Як правильно утримати під час звільнення зайво виплачені відпускні

Як оплатити сумісництво у разі відрядження за основним місцем роботи

Чи вважатиметься звільнення працівника без згоди профспілки порушенням

Чи оплачувати працівнику день проходження обов’язкового медичного огляду, якщо він припадає на вихідний?

Чи може розраховувати студентка сирота на повне державне забезпечення під час відпустки для догляду за дитиною

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81448

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2171

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264602

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді