Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці
Протягом цього періоду застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так й електронна форма уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівника з Державного реєстру.
Крім того, уряд наголошує, що внесення відомостей про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій, передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо), має здійснюватися працівником і роботодавцем з обов’язковим накладенням КЕП.
Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин
Законопроектом № 3623, що регулює питання електронних трудових книжок, буде установлено, що після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру, роботодавець зобов'язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис, при цьому також передбачено обов'язок роботодавця вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.
До того ж, проектом закону №3623 планують запровадити можливість автоматичного призначення пенсій (без особистого звернення особи) зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію.
При цьому, якщо особою перенесено призначення пенсії та продовжено перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5-0,75 %.
В рамках автоматичного призначення пенсій також передбачено можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення.