СКАЧАТИ Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці
У квітні 2020 року та на період до завершення місяця, в якому відмінять карантин, зарплата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ нараховують у розмірі, що не перевищує 10 мінімальних зарплат, встановлених на 01.01.2020 р.
Вказаний тимчасовий захід прописаний у Законі України від 13.04.2020 р. № 553, який діє із 18.04.2020 р.
Це обмеження поширили й на зарплати, суддівську винагороду, грошове забезпечення народним депутатам України, суддям, суддям КСУ, членам Вищої ради правосуддя, членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам НБУ, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами.
Як запровадити правила внутрішнього трудового розпорядку
Проте група нардепів уважає, що період дії цього обмеження треба скоротити до трьох місяців з початку його дій. Тому внесли до Ради законопроект № 3708 від 19.06.2020 р.
У разі схвалення цього законопроекту народним депутатам України, суддям, прокурорам та решті службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, можуть почати виплачувати повний заробіток уже із липня 2020 року.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало