Держпраці нагадує про необхідність додержання вимог щодо рівня безпеки засобів індивідуального захисту.
Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату
Відповідно до постанови КМУ № 1069 Держпраці, та її територіальні органи здійснюють державний ринковий нагляд за дотриманням виробниками, їх уповноваженими особами та розповсюджувачами засобів індивідуального захисту вимог щодо рівня безпеки ЗІЗ.
Вимоги до рівня безпеки засобів індивідуального захисту та проведення процедури оцінки встановлюється постановою КМУ № 761.
Оцінку відповідності засобів захисту вимогам цього Технічного регламенту виробник або його уповноважена особа чи постачальник проводить шляхом застосування процедур, визначених постановою КМУ № 1585.
Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці
Під час проведення оцінки відповідності виробник або його уповноважена особа чи постачальник:
- складає декларацію про відповідність, яку пред'являє на вимогу призначених органів державної влади;
- маркує кожну одиницю засобу захисту національним знаком відповідності.
Національний знак відповідності, який повинен легко читатисяі не стиратися протягом передбачуваного строку служби, наноситься
на видному місці кожного засобу захисту, що постачається на ринок, та його упаковці.
За матеріалами з сайту Держпраці
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.