Депутати запропонували встановлювати прожитковий мінімум, враховуючи фактичні споживчі ціни. Про це свідчить зареєстрований у ВРУ законопроект від 23.03.2018 № 8193.
Цей законопроект передбачає зміни до Закону України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 № 966-XIV стосовно врахування фактичних споживчих цін при встановленні розміру прожиткового мінімуму.
Адже за даними Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму вже зараз перевищує прожитковий мінімум, затверджений у державному бюджеті на 2018 рік, у 1,8-2,3 рази. Це є наслідком відсутності конкретно визначеної законодавчої норми щодо обрахунку на основі поточних середніх споживчих цін вартісних величин наборів:
- продуктів харчування;
- непродовольчих товарів;
- послуг
Тож для встановлення розміру прожиткового мінімуму законопроектом пропонують проводити розрахунок вартісних величин наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг на основі середніх споживчих цін (тарифів) у країні за місяць, що передує місяцю проведення розрахунку.
► Мінімальна зарплата 2018 року
Це дасть змогу встановлювати прожитковий мінімум на основі фактичних споживчих цін, тобто у розмірах, які відповідатимуть реальній вартісній величині наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для кожної групи.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.