Зарплата в.о. старости на період окремого виконання бюджету: чи виплачувати з бюджетів рад, що приєднались?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Експерти Групи з фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою») роз’яснили чи можна на період окремого виконання бюджету виплачувати зарплату в.о. старости за рахунок бюджетів рад, що приєдналися до місцевої ради.

Старостинський округ –– це одне або декілька сіл (селищ) на території об’єднаної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 № 157-VIII (далі –– Закон № 157-VIII) інтереси жителів яких представляє староста.

Староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування та членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою (ст. 141 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР).

Обов’язки старости до обрання на перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання (п 3 розділу IV «Прикінцеві положення» Закон № 157-VIII). Таким чином це посадова особа місцевого самоврядування ради ОТГ, а не сільських, селищних рад, що приєдналися. Посаду в.о. старости включено до загальної (штатної) чисельності апарату та персонального складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради ОТГ.

Посадові оклади держслужбовців 2018

Оскільки в.о. старости входить до штатної чисельності ради ОТГ, то заробітну плату йому виплачують із бюджету ОТГ, а не за рахунок бюджетів рад, що приєднуються, оскільки він не в їхньому штаті.

Проте для забезпечення оплати праці в.о. старост, можна спрямувати трансферт до бюджету ОТГ із бюджетів цих рад у вигляді дотацій чи субвенцій і укладання договорів (ст. 93, 101 Бюджетного кодексу України). Законодавство дозволяє місцевим радам самостійно визначати вид міжбюджетного трансферту.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215637

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403420

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250805

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167898

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26977

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді