Зарплата в.о. старости на період окремого виконання бюджету: чи виплачувати з бюджетів рад, що приєднались?

Експерти Групи з фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою») роз’яснили чи можна на період окремого виконання бюджету виплачувати зарплату в.о. старости за рахунок бюджетів рад, що приєдналися до місцевої ради.

Старостинський округ –– це одне або декілька сіл (селищ) на території об’єднаної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 № 157-VIII (далі –– Закон № 157-VIII) інтереси жителів яких представляє староста.

Староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування та членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою (ст. 141 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР).

Обов’язки старости до обрання на перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання (п 3 розділу IV «Прикінцеві положення» Закон № 157-VIII). Таким чином це посадова особа місцевого самоврядування ради ОТГ, а не сільських, селищних рад, що приєдналися. Посаду в.о. старости включено до загальної (штатної) чисельності апарату та персонального складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради ОТГ.

Посадові оклади держслужбовців 2018

Оскільки в.о. старости входить до штатної чисельності ради ОТГ, то заробітну плату йому виплачують із бюджету ОТГ, а не за рахунок бюджетів рад, що приєднуються, оскільки він не в їхньому штаті.

Проте для забезпечення оплати праці в.о. старост, можна спрямувати трансферт до бюджету ОТГ із бюджетів цих рад у вигляді дотацій чи субвенцій і укладання договорів (ст. 93, 101 Бюджетного кодексу України). Законодавство дозволяє місцевим радам самостійно визначати вид міжбюджетного трансферту.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106849

Розрахунок декретних 2025 на прикладах

Як розрахувати декретні та виплатити в 2025 році? У статті — алгоритм нарахування декретних, приклади розрахунків, зразки документів та готові бухгалтерські проведення
151875

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
423618

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
150152

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
238395

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді