Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною".
⚠️ Каверзні відпускні: шість запитань на професійність ➤➤➤

Проектом передбачається визначити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька) та внести відповідні зміни в ст. 179, 181 КЗпП та ст. 18, 20 Закону «Про відпустки».
Законопроектом також пропонується доповнити положення ст. 182-1 КЗпП та ст. 19 Закону «Про відпустки» щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства, на додаткову відпустку. Та доповнити положення статті 51 КЗпП щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, а також для батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).
За матеріалами ВРУ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Щоб заява на відпустку без збереження зарплати не створила труднощів – скористайтеся зразком зі статті. Швидко та без помилок заповніть її за прикладом та підказками від експерта.
Як оформити достроковий вихід із відпустки без збереження зарплати? Покажемо на зразках заяви працівника та наказу про вихід з відпустки без збереження зарплати
Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.