Штраф у 30 мінімальних зарплат заплатить ФОП за неоформленого працівника.
Нові нормативні акти у сфері оплати праці
Під час проведення позапланового заходу контролю Управлінням Держпраці встановлено, що між приватним підприємством та працівником укладено цивільно-правовий договір на виконання робіт з охорони об’єктів. Поряд з цим відповідно до наказу підприємства працівник був ознайомлений з правилами техніки безпеки, умовами роботи, режимом роботи та вимогами, що ставляться до роботи.
В зв’язку із виявленими порушеннями законодавства про працю, на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області винесено постанову про накладення штрафу в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виявлення порушення.
Не погодившись із зазначеним рішенням Управління Держпраці в Івано-Франківській області, підприємство оскаржило постанову про накладення штрафу до суду.
За результатами розгляду даної адміністративної справи Івано-Франківським окружним адміністративним судом позов приватного підприємства було задоволено, а постанову про накладення штрафу скасовано.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.