Розглянемо детально, як визнати поштові марки та правильно організувати бухгалтерський облік цих знаків поштової оплати.
У бухгалтерському обліку поштові марки є грошовими документами з оплати послуг поштового зв’язку та еквівалентами грошових коштів, які отримали в обмін на грошові кошти (п. 2.6 Порядку № 372, Порядок застосування Плану рахунків, Стандарт 134). Також поштові марки як еквівалент грошових коштів є фінансовим активом. Адже фінансові активи передбачають, зокрема, грошові кошти, не обмежені для використання, та їх еквіваленти (п. 4 розд. І, п. 2 розд. ІІ Стандарту 134).
Отже, наразі поштові марки визнавайте грошовими документами й еквівалентами грошових коштів. Ними установа оплачує майбутні поштові послуги з відправлення кореспонденції. Як організувати бухгалтерський облік поштових марок?
Як обліковувати
У ПРОГРАМІ: 1. Ризики та переваги децентралізації: проблемні питання 2. Новації бюджетного планування на місцевому рівні: практика 3. Ревізія місцевих бюджетів: що потрібно знати 4. Оплата лікарняних: як не наразитися на штрафи ФСС
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Кредиторська заборгованість – не завжди показник прогалин у діяльності установи. Інколи складається так, що віддавати борг просто нікому й він продовжує «висіти» на балансі. Як правильно провести списання кредиторської заборгованості? Відповідаємо.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
Електронний документообіг – невід’ємна частина роботи бухгалтера. Захистити ключову електронну інформацію та її носії допоможуть токени. Що це таке та як обліковувати токени – у публікації.
Результати інвентаризації комісія, створена в установі, оформлює відповідно до законодавства у протокол. Якщо члени інвентаризаційної комісії новачки у цій справі, краще скласти протокол за експертним зразком.
Коли складається дефектний акт та хто може обстежити об’єкт щодо наявності дефектів. Експерт пояснює в деталях та надає дефектний акт – зразок 2024.