Сьогодні, 25.09.2020, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 01.09.2020 № 831-IX.
Він визначає, що індексацію розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводить:
- виконавець — у встановленому Кабміном порядку;
- бухгалтер роботодавця — якщо стягувач аліментів самостійно надішле виконавчий документ роботодавцю. При цьому індексацію бухгалтер нараховує за порядком, визначеним Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».
Водночас індексацію можуть нараховувати за іншим порядком, якщо такий прописано у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину.
Окрім цього виконавця зобов’язали обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця. Тож можливо бухгалтер щомісяця звітуватиме виконавцю про нараховані/сплачені суми аліментів.
Із Закону України «Про внесення змін до статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 01.09.2020 № 831-IX
Ніна ПІДЛУЖНА,заступник генерального директора Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики України Держстат встановив індекс інфляції у липні 2020 року у розмірі 99,4%. Чи з’явиться у працівників бюджетної сфери право на індексацію зарплат у вересні 2020-го — у публікації
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало