Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Закупівельника
Коли закуповуєте додаткові обсяги товарів, робіт та послуг, насамперед беріть до уваги суму додаткової закупівлі — від неї залежить, як діятимете.
Вартісні межі, за якими визначають порядок проведення закупівель, у т. ч. й додаткових, встановлює частина 1 статті 3 Закону № 922. Якщо очікувана вартість додаткової закупівлі перевищує їх, застосовуйте процедури закупівель:
- конкурентні — відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог;
- неконкурентну — переговорну процедуру.
Умови та порядок їх проведення встановлює Закон № 922. А також він зобов’язує замовників використовувати спрощену закупівлю, якщо очікувана вартість закупівлі — від 50 тис. грн і вона менша за вартісні межі, встановлені для процедур закупівель. Ця вимога діє й для додаткової закупівлі.
Про умови таких закупівель поговоримо докладніше.►►►
Тож, здається, все просто — проводимо відкриті торги або спрощену закупівлю з огляду на очікувану вартість. Та що робити, коли потрібно закупити терміново? Коли не вдається дотримати строків для відкритих торгів або навіть спрощеної закупівлі?
Не поспішайте. Адже Закон № 922 за певних умов передбачає можливість скоротити строки закупівлі. Замовник може:
- застосувати переговорну процедуру закупівлі — на підставі пунктів 4, 5 частини 2 статті 40;
- оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (ЕСЗ) — на підставі абзацу 2 пункту 3, пунктів 4, 5 частини 7 статті 3.
Онлайн-семінар для фахівців з публічних закупівель
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.