Урядові організації будуть видавати продуктові набори лише тим переселенцям, які мають право на грошову допомогу з держбюджету або від міжнародних організацій.
Таке рішення було прийняте на засіданні Кабміну 4 листопада. Уряд визначив вимоги для видачі продуктів ВПО:
продукти від держави безоплатно отримуватимуть внутрішні переселенці, які мають право на грошову допомогу;
послуги зі зберігання зерна чи випікання хлібу компенсуватимуть частиною продукції;
слід дотримуватися обсягів кожного товару на особу, що їх передбачає законодавство. Допустиме відхилення ± 25% для чаю та кави та ±20% для інших продуктів;
за відсутності певних продуктів їх можна замінити наявними, але не більше чотирьох позицій.
До того ж заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в телеінтерв'ю заявив про систему перевірок місцезнаходження ВПО за ризик-орієнтованим принципом. За його словами, закон вимагає інформування відповідних органів про зміну місця перебування ВПО або повернення їх до місць постійного проживання. Статус ВПО втрачають особи, які виїжджають за кордон.
Якщо під час перевірки буде виявлено, що переселенців немає за місцем реєстрації, про це складуть акт, і в 10-денний термін переселенець має звернутися до органів соцзахисту за місцем реєстрації, щоб особисто підтвердити ідентифікацію. Якщо цього не станеться, переселенець з наступного місяця позбавляється виплат як ВПО.
Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.