Як звільняти посадовців ОМС в період воєнного стану

Національне агентство України з питань державної служби прокоментувало процедуру звільнення з посад в органах місцевого самоврядування у період воєнного стану.

звільнення під час воєнного стану

Трудові відносини в умовах воєнного часу

В роз’ясненні НАДС говориться, що у період дії воєнного стану сільський, селищний, міський голова може призначати осіб на посади та звільняти з посад в органах місцевого самоврядування, керівників комунальних підприємств, установ, організацій.

Порядок призначення та звільнення регулюється ч.5 та 6 ст. 10 Закону «Про правовий режим воєнного стану». Проте в законі не вказано, з яких саме посад в органах місцевого самоврядування може звільняти сільський, селищний, міський голова під час війни.

На думку НАДС, голова громади може звільняти з посад тих осіб, яких має право призначати. До того ж згідно КзпП, працівники, які займають виборні посади, можуть бути звільнені тільки за рішенням органу, який їх обрав, і лише з підстав, передбачених законодавством.

Крім цього, Агентство попереджає про захист прав внутрішньо переміщених осіб, серед яких є й колишні працівники місцевих органів влади. ВПО, яка не мала можливості припинити трудовий договір у зв’язку з неможливістю продовження роботи за попереднім місцем проживання, має право припинити договір в односторонньому порядку і отримати право на статус безробітного і допомогу по безробіттю.

Для цього ВПО мають подати до центру зайнятості за місцем проживання заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору. Датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.

Центр зайнятості у день припинення трудового договору будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними повідомляє про це:

  • роботодавця;
  • територіальний орган Пенсійного фонду України;
  • територіальний орган Державної податкової служби.

За матеріалами Децентралізація

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27489

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29049

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149397

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді