Новий закон: згода ДПС для приватизації держмайна не потрібна

Президент України підписав «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу».

закон приватизація держмайна

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Затверджений закон відновлює строки проведення заходів з погашення податкового боргу та спрощує приватизацію державного та комунального майна.

Що передбачає новий закон

  1. Дозволена приватизація державного або комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди органу контролю. За важливої умови: покупець зобов’язаний погасити податковий борг не пізніше ніж за 6 календарних місяців з моменту переходу права власності на об’єкт приватизації.
  2. Відновлюються строки проведення заходів з погашення податкового боргу платників податків - суб’єктів господарювання, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки.
  3. Орган контролю звільняється від сплати судового збору щодо питань, які пов’язані зі стягненням узгоджених грошових зобов’язань платників податків.
  4. Під час продажу в процесі приватизації об’єктів державної та комунальної власності покупець набуває всіх прав та обов’язків з погашення податкового боргу підприємства, який не погасили на момент переходу права власності на об’єкт приватизації.

Якщо покупець повністю погасить податковий борг не пізніше ніж за шість календарних місяців з дати укладення договору купівлі-продажу:

Відсутність згоди органу контролю на відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, не є:

  • перешкодою для продажу об’єктів державної та комунальної власності;
  • підставою для відмови у нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу цього майна.

Податкова застава зберігає чинність для покупця об’єкта приватизації. Припиняють її в порядку, що встановив закон.

За інформацією Верховної Ради

ПСП-2025: з’ясували, хто отримає більше та як розрахувати Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11240

Як вести облік земельних ділянок

Облік земельних ділянок в бюджетних установах — у складі основних засобів чи як нематеріальні активи? Проведення у консультації
51485

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22232

Бухгалтерський облік надходження та списання підручників (бібліотечних фондів)

Якими документами слід керуватися в обліку підручників і навчальних посібників, як відобразити в обліку придбання, надходження при безоплатній передачі підручників і навчальних посібників, як обліковувати списання підручників і навчальних посібників, отримання та продаж макулатури
1214

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді