ПІДКАЖЕМО:
✔️ хто видає наказ про припинення ЦБ та що у ньому потрібно вказати
✔️ кого включити до комісії з реорганізації та які повноваження їй визначити
✔️ як створити комісію з передачі майна та який порядок роботи їй затвердити

У процесі автономізації бухобліку закладів освіти централізована бухгалтерія управління освіти (далі — ЦБ), якому вони підпорядковані, передає на їхній баланс активи, зобов’язання та капітал.
Після цього ЦБ як балансовий відокремлений структурний підрозділ управління освіти без статусу юридичної особи (далі — ЮО), припинятиме свою діяльність. Тобто ЦБ у процесі припинення діяльності доведеться пройти той самий шлях, який проходять бюджетні установи як ЮО в результаті їхньої реорганізації, зокрема, через поділ (ч. 1 ст. 104 ЦК).
Ця процедура складається з етапів, які визначають статті 104–106 ЦК. Розглянемо п’ять організаційних кроків, які запускають процедуру припинення ЦБ через поділ і передують процедурі передачі закладам освіти активів, зобов’язань і капіталу.
Детальніше ►►►
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
Кожен бухгалтер хоче мати ідеальну облікову політику. Що таке облікова політика, які вона має складові, як погоджувати та змінювати її – підкаже експерт.
Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
У балансі бюджетної установи всі активи, зокрема й основні засоби, визнаються за вартістю придбання, яка з часом не відповідає реальній. І тоді потрібна переоцінка основних засобів. Як її організувати, порахувати та відобразити у бухгалтерських проведеннях — у даній консультації