Трудову діяльність працівників обліковуватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр).
Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів
У день звільнення працівника власник або уповноважений ним орган зобов’язаний:
- видати йому копію наказу/розпорядження про звільнення;
- розрахуватися з ним;
- внести на вимогу працівника запис про звільнення до трудової книжки, яку зберігає працівник.
Протягом п’яти років ПФУ вноситиме до Реєстру відсутні в ньому відомості про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, які подав страхувальник або застрахована особа. Порядок і строки подання цих відомостей встановить ПФУ за погодженням із Мінсоцполітики та Мінекономіки. Після завершення цих робіт трудові книжки видаватимуть працівникам особисто під підпис.
Джерело: Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX (набере чинності за три місяці з дня офіційного опублікування)
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.