Проєкт Закону передбачає, що творча відпустка надаватиметься для закінчення дисертаційних робіт, написання монографій, для підготовки та участі в мистецьких конкурсах, гастрольних заходах тощо.
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів переглянув власний висновок щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» від 27.12.2022 № 8313 та схвалив текст додаткової порівняльної записки до законопроєкту.
Доопрацьований Комітетом проєкт Закону передбачає, що:
- творча відпустка надаватиметься працівникам для закінчення дисертаційних робіт, написання монографій тощо;
- професійним творчим працівникам закладів культури для підготовки та участі в мистецьких конкурсах, гастрольних заходах та інших культурно-мистецьких проєктах;
- тривалість, порядок та умови надання творчої відпустки мають визначатися трудовим та/або колективним договором.
Таким чином умови використання таких відпусток закріплюватимуться за результатами домовленості роботодавця та працівника у відповідному договорі. Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти вищевказаний законопроєкт у другому читанні та в цілому.
Джерело: офіційний сайт ВРУ
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.