Чи потрібно заново реєструватися в реєстрі пільговиків жінці, яка є учасником бойових дій та змінила прізвище - роз'яснення.
Калькулятор стажу
У Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП), ведеться облік пільговиків шляхом формування на кожного персональної облікової картки. Тобто, при зміні прізвища заново реєструватися в ЄДАРП не потрібно, необхідно внести відповідні зміни до персональної облікової картки, яка вже створена.
Для коригування включеної до ЄДАРП інформації (зокрема, про зміну прізвища), пільговик має протягом 30 днів повідомити орган Пенсійного фонду України (пункт 8 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117).
Джерело: офіційний сайт ПФУ
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.