Рада розгляне Закон про посилення відповідальності за порушення пожежної безпеки

На розгляд профільному Комітету направлено проєкт змін до Кримінального Кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Проєкт Закону про посилення відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Законопроєктом № 10175 пропонується:

  • підвищити відповідальність за повторність вчинення адміністративного правопорушення особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також за використання протипожежної, аварійно-рятувальної або іншої спеціальної техніки або засобів протипожежного захисту не за призначенням;
  • запровадити кримінальну відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки або створення перешкод для їх діяльності, вчинене особою, до якої протягом року було застосовано адміністративні стягнення за такі ж порушення.

Законопроєктом № 10175 пропонується внести зміни до деяких законодавчих актів:

    • порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також використання протипожежної, аварійно-рятувальної або іншої спеціальної техніки або засобів протипожежного захисту не за призначенням – тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот нмдг і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців - від двохсот до трьохсот нмдг;
    • ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачене частиною першою цієї статті – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот нмдг і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців від трьохсот до чотирьохсот нмдг;
    • порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, які спричинили виникнення пожежі, якою не заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі – тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до чотирьохсот нмдг, накладення штрафу на і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців від п’ятисот до шістсот нмдг.
      Увага! Великий розмір матеріальної шкоди встановлюється Кримінальним кодексом України;
  • Кримінального кодексу України, зокрема, статтю 270 доповнити новою частиною третьою наступного змісту:
    • порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки або створення перешкод для їх діяльності, вчинене особою, до якої протягом року було застосовано адміністративні стягнення за такі ж порушення – карається штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч нмдг або виправними роботами строком до одного року.

Джерело: проєкт Закону № 10175 від 23.10.2023

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106643

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405871

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
99

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180300

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді