З 1 вересня 2018 року під час закупівлі робіт з проектування, реконструкції та капітального ремонту вулиць і доріг органи місцевої влади мають керуватися новими будівельними нормами — ДБН В.2.3-5:2018.
Документ передбачає низку змін для підвищення безпеки та комфорту на дорогах та є обов’язковим для виконання.
Зокрема, тепер обов’язково потрібно встановлювати:
- захисні огорожі — на зупинках міського транспорту;
- острівці безпеки — на нерегульованих переходах;
- понижені бордюри, пандуси та спеціальні звукові сигнали — у пішохідних зонах;
- велодоріжки та велосмуги — на дорогах.
Крім того, документ забороняє облаштовувати на тротуарах тимчасові автостоянки, розміщувати люки, дощоприймачі, тимчасові споруди, рекламні конструкції.
Виходи з підземних переходів потрібно облаштовувати спеціальними розділювальними поручнями.
ДБН В.2.3-5:2018 розроблений на заміну аналогічного документа, що діяв із 2001 року.
Ознайомитися з новими правилами можна за посиланням: www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2018/06/V235_InBul.pdf.
За інформацією Урядового порталу
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.