В установи виникла необхідність затвердити положення про організацію бухобліку. Можна це оформити як внесення змін до наказу про облікову політику? Чи потрібно видавати окремий розпорядчий документ?

Детальніше порядок створення, прийняття, відображення у бухобліку, а також зберігання первинних документів визначено у Положенні № 88. Однак цей документ не містить жодних вимог щодо складання розпорядчого документа про організацію бухобліку. У ньому сказано, що керівник установи має забезпечити фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій, що були проведені, у первинних документах та виконання всіма підрозділами, службами і працівниками правомірних вимог головного бухгалтера щодо порядку оформлення та подання для обліку відомостей і документів (п. 2.13 Положення № 88). Саме для забезпечення фіксування фактів здійснення господарських операцій керівник установи, за власною ініціативою, видає розпорядчий документ про організацію бухобліку та вносить зміни до нього.
Тож, ураховуючи те, що нормативно-правові акти щодо ведення бухобліку встановлюють різні вимоги до змісту та погодження облікової політики і положення про організацію бухобліку, доцільно затвердити їх різними розпорядчими документами.
ДЕТАЛЬНІШЕ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
Кожен бухгалтер хоче мати ідеальну облікову політику. Що таке облікова політика, які вона має складові, як погоджувати та змінювати її – підкаже експерт.
Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
У балансі бюджетної установи всі активи, зокрема й основні засоби, визнаються за вартістю придбання, яка з часом не відповідає реальній. І тоді потрібна переоцінка основних засобів. Як її організувати, порахувати та відобразити у бухгалтерських проведеннях — у даній консультації