Кабмін планує обмежити строк перебування на посаді для керівників наукових установ

Кабінет Міністрів погодив зміни до Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо встановлення цільових показників діяльності керівників наукових установ, визначення стратегій і перспективних напрямів діяльності наукових установ».

Погоджено законопроєкт про зміни в управлінні державних наукових установ

Пошук по Класифікатору професій

Завдяки цьому рішенню будуть упроваджені чіткі показники роботи керівників наукових установ. Щоб оцінити, наскільки ці установи працюють ефективно, законопроєкт також передбачає обов’язкове розроблення стратегій та напрямів їхнього розвитку. Це пов’язано з тим, що дотепер у законі не було прописано таких критеріїв, за якими оцінювали б роботу обраних керівників.

У законопроєкті пропонують:

  • запровадити ведення обовʼязкового стратегічного плану розвитку наукової установи та моніторингу його виконання;
  • ввести обовʼязкові КРІ для керівників наукових установ та забезпечити їхній контроль з боку засновників. Серед показників ефективності:
  • кількість поданих і зареєстрованих грантових заявок та/або отриманих грантів за проєктами міжнародного співробітництва;
  • обсяг фінансових надходжень наукової установи до спеціального фонду, зокрема, за виконання наукових та науково-технічних робіт та надання наукових послуг;
  • частка молодих учених серед працівників наукової установи;
  • ефективність діяльності у сфері трансферу технологій;
  • забезпечення патентування результатів наукової діяльності в Україні, закордонне патентування, гарантування правової охорони технологій та/або їхніх складових тощо.
  • унормувати процедуру подання щорічного звіту керівника наукової установи;
  • лімітувати перебування на керівних посадах до 10 років, а також унеможливлення ситуації штучної зміни назв юридичної особи для обходу цього обмеження;
  • обмежити можливість керувати установою понад два строки. Одна державна наукова установа – одна юридична особа та будь-які інші, які були створені через злиття, приєднання, поділ, відокремлення або перетворення. У таких випадках строки перебування на керівних посадах у цих установах сумуються;
  • урегулювати питання призначення керівника державної наукової установи під час дії воєнного стану;
  • збільшити кількість молодих учених, зокрема на керівних посадах.

Це рішення допоможе науковим установам:

  • забезпечити подальший розвиток;
  • демократизувати управління;
  • впровадити нові ідеї.

Для наукових працівників ухвалення цього законопроєкту означатиме розширення впливу на траєкторію розвитку наукової установи.

Джерело: офіційний сайт МОН

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
411

Типова кореспонденція субрахунків

Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для бюджетних установ - розберемо всі нюанси з обліку операцій внутрішнього переміщення активів та переведення активів з одного виду в інший
19069

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164569

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
294244

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді