Як повернути суму сплаченого адмінштрафу, який скасували в судовому порядку

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін уніс зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів (далі – Порядок).

як повернути суму сплаченого штрафу

Калькулятор штрафів

У Порядку Мінфін прописав нову процедуру повернення коштів як сплаченого адмінштрафу. Якщо у судовому порядку скасували рішення органів виконавчої влади та ОМС про накладання на платника грошового стягнення за адмінправопорушення відповідно до КпАП та інших законів України (крім порушення податкових та митних правил), яке було перераховано до відповідного бюджету органом ДВС або приватним виконавцем у порядку виконавчого провадження за виконавчим документом, ці кошти повертають платнику за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, на підставі поданої ним заяви.

Платник подає заяву про повернення коштів з бюджету з обов’язковим зазначенням інформації:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті);
  • місце проживання фізичної особи;
  • номер відповідного судового рішення, копію відповідного судового рішення, засвідчену належним чином;
  • копію платіжної інструкції, згідно з якою органом ДВС або приватним виконавцем перераховано грошове стягнення за адміністративні правопорушення до бюджету, або відповідну інформацію, зазначену в такій платіжній інструкції;
  • найменування банку або небанківського надавача платіжних послуг;
  • місцезнаходження банку, в якому відкрито рахунок отримувача коштів;
  • реквізити такого рахунка, номер карткового рахунка отримувача коштів (за наявності).

Якщо заяву подають в електронній формі одночасно з нею подається копія з обов’язковим накладанням електронного підпису платника або уповноваженої особи, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису:

  • платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету;
  • судового рішення, засвідчена належним чином;
  • документа, що підтверджує відповідні повноваження уповноваженої особи, засвідчена належним чином;
  • паспорта уповноваженої особи.

Накази Мінфіну від 26.12.2023 № 717 та від 15.01.2024 № 16, якими внесені зміни, не набрали чинності.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
315987

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34073

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10078

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді