ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК
Ключова мета такого інструменту – зробити процедуру ввезення та обліку гуманітарки зручнішою та прозорішою: без паперів, корупції та зловживань.
Разом з тим, до 1 квітня 2024 року ще діє перехідний період, який передбачає, що:
- отримувачі гуманітарної допомоги (органи місцевого самоврядування, фонди, громадські організації та інші установи) можуть обирати один із двох варіантів завезення та обліку гуманітарної допомоги:
- паперовий;
- або цифровий.
З 1 квітня лишиться лише один доступний механізм – виключно цифровий.
За час запуску цифрової системи до офіційного Реєстру отримувачів гуманітарної допомоги приєдналось більше ніж 5,5 тисяч отримувачів. Загалом в Реєстрі вже понад 7 тисяч отримувачів. Це означає, що всі ці організації можуть легально завозити гуманітарну допомогу. За час від запуску цифрового механізму у системі було сформовано майже 8 тисяч декларацій та близько 11,5 тисяч даних про вантажі.
Щоб нові правила з 1 квітня не стали неочікуваністю, отримувачі могли легко завезти допомогу, а українці її отримали, Мінсоцполітики нагадує як користуватись цифровою платформою:
- Перейдіть на сайт.
- Якщо вас не має в Реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, зареєструйтесь за допомогою КЕП та підтвердіть дані про організацію. Це займає кілька хвилин.
- Заповніть дані про вантажі та декларацію в системі.
- Отримайте унікальний код гуманітарної допомоги.
- Сформуйте Декларацію в системі.
- Назвіть цей код під час митного оформлення на кордоні.
- Розподіліть вантаж.
- Якщо є розбіжності між декларацією та фактично отриманим товарами – заповніть в системі інвентаризаційний опис.
- Подайте автоматичний звіт про цільове використання гуманітарної допомоги в цифровій системі. Що дані з декларації або інвентаризаційного опису будуть підтягуватися в звіт автоматично.
- У випадку якщо були допущені помилки при поданні інвентаризаційного опису чи звіту, користувач до кінця місяця в якому було подано інвентаризаційний опис або звіт, може подати уточнюючий звіт або інвентаризаційний опис.
Джерело: офіційний сайт Мінсоцполітики