Названий рівень девальвації гривні за 2 місяці 2024 року

Голова Комітету ВРУ з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев прокоментував ситуацію на валютному ринку у лютому і з початку 2024 року (за даними НБУ).

Названий рівень девальвації гривні за 2 місяці 2024 року

Бронювання по-новому: скільки платити працівникам із 5 березня?

Офіційний курс:

  • за січень - лютий 2024 року середній офіційний курс гривні до долара склав 37,92 грн/дол;
  • офіційний курс на 29 лютого 2024 року – 38,21 грн/дол. (на 07.03 – 38,27 грн/дол.).

За середньомісячним офіційним курсом гривня девальвувала:

  • за лютий 2024 року – на 0,3% (до січня 2024 року);
  • за 2 місяці з початку року – на 2,3% (до грудня 2023 року);
  • за час після переходу до керованої гнучкості – на 3,7% (до фіксованого курсу 36,57 грн/дол).

Інтервенції НБУ:

  • чистий продаж валюти НБУ на підтримку курсу за лютий 2024 року скоротився до 1,51 млрд. дол. (проти 2,55 млрд. дол. у січні 2024 року і 2,68 млрд. дол. у середньому за 5 місяців після відв’язки від фіксованого курсу). Це найменший показник інтервенцій від лютого 2023 року;
  • інтервенції скоротились через сезонні чинники, покращення валютних очікувань і уточнення валютних обмежень з боку НБУ, що зменшуватимуть відплив валюти за операціями юридичних осіб.  

Валютний міжбанк (без НБУ):

  • у лютому обсяг купівлі – продажу валюти банками на міжбанку (без НБУ) склав до 1,93 млрд. дол., що є середнім значенням після відв’язки від фіксованого курсу;
  • після переходу до більш гнучкого курсу цей показник збільшився щонайменше удвічі. Це позитивна тенденцію, яка свідчить про розширення пропозиції валюти і зміцнення здатності балансування валютного міжбанку без участі НБУ.

Данило Гетманцев зазначив, що про самобалансування ринку (як це було до війни), що є однією з умов переходу до плаваючого курсу, мова не йде. Для цього обсяг торгів на міжбанку (без НБУ) має зрости додатково щонайменше у 5 раз.    

Населення:

  • у лютому - на фоні покращення валютних очікувань і послаблення девальваційного тиску на міжбанку - попит на валюту з боку населення зменшився;
  • сальдо чистого продажу валюти населенню на готівковому і безготівковому ринку скоротилось до 0,82 млрд. дол. (проти 1,10 і 1,03 млрд.дол. відповідно у січні 2024 і грудні 2023 року).  

«Отже, після пожвавлення девальваційних тенденцій на валютному ринку наприкінці минулого і початку цього року, викликаних сезонними чинниками, скасуванням всіх обмежень на продаж готівкової валюти населенню,  погіршенням валютних очікувань, ситуація у лютому дещо вгамувалась. Як і раніше НБУ повністю контролює стан валютного ринку, маючи комфортний рівень міжнародних резервів і калібруючи за необхідності валютні обмеження. Збільшення визначеності щодо надання міжнародної допомоги з березня 2024 року сприятиме стабілізації валютних очікувань», – підсумував Данило Гетманцев.

Нагадаємо, названо індекс інфляції у лютому 2024 року.

Джерело: Telegram-канал Данила Гетманцева

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11056

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422104

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49522

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді