Новий законопроєкт щодо профстандартів: які зміни передбачає

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій" (№4147).

Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС та приведеної дати

Новий законопроєкт щодо профстандартів: які зміни він передбачає

Метою законопроекту є стимулювання розвитку національної системи кваліфікацій.

Законопроект спрямований на:

  • законодавче визначення часткової кваліфікації,
  • встановлення сучасних вимог до професійних знань та умінь працівників,
  • усунення колізій між професійними стандартами та кваліфікаційними характеристиками, затвердження та введення в дію професійних стандартів,
  • створення та ведення Реєстру видів занять (професій) та кваліфікацій, діяльності Галузевих рад з розроблення професійних стандартів,
  • врегулювання пов’язаних із цим окремих положень законодавства про функції колегіального органу у сфері кваліфікацій (Національне агентство кваліфікацій).

Законопроектом пропонується визначити:

  • терміни повної та часткової професійної кваліфікації;
  • встановити пріоритетність професійних стандартів над кваліфікаційними характеристикам;
  • окремі питання розроблення, затвердження та введення в дію професійних стандартів;
  • створення та ведення Реєстру видів занять та кваліфікацій, діяльності Галузевих рад з розроблення професійних стандартів.

Відповідні зміни пропонується внести до КЗпП, законів «Про оплату праці», «Про освіту», «Про зайнятість населення».

За матеріалами ВРУ

Новий законопроєкт щодо профстандартів: які зміни він передбачає
ІРИНА ЧИГИР,головний редактор Експертус Головбух
Якнайшвидше перевірте свої цивільно-правові договори. Вилучіть із них усе, що дає підстави перекваліфікувати їх на трудові. Ризики претензій від контролерів зросли, причому одразу від двох відомств — ДПС і Держпраці. Читайте, через які формулювання у договорах організацію оштрафують на 50 тис. грн

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14327

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9908

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13045

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді