
Штатний розпис — це документ, що встановлює структуру установи, штати і посадові оклади працівників, містить назви посад, чисельність персоналу й оклади за кожною посадою. На його підставі посадові особи установи добирають персонал на вакантні посади, планують витрати на оплату праці, подають звітність.
Штатний розпис фактично — обґрунтування до кошторису. Так, чисельність працівників установи, яку затверджує штатний розпис, має відповідати визначеному фонду оплати праці. Тож чи можна проставляти у штатному розписі максимальний розмір надбавок і доплат усім працівникам – відповідь у статті колишнього ревізора.
ЧИТАТИ СТАТТЮ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску