Постановою №55 від 18.06.2021 Нацбанк оновив перелік, який визначає неплатіжні та зношені банкноти та монети.
Постанова вступила в дію з 01.07.2021 року.
ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Постановою до неплатіжних банкнот, монет відносять справжні банкноти (монети), що не можуть використовуватися за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів у зв'язку з набуттям у процесі обігу або неналежного зберігання ознак зношення та пошкодження, які не відповідають установленим НБУ критеріям.
Крім того, до них відносять:
- навмисно пошкоджені з метою вчинення кримінального правопорушення банкноти;
- банкноти (монети), які вилучені НБУ з обігу;
- зразки банкнот;
- банкноти, погашені штампами або написами "до обміну", "неплатіжна";
- монети, які мають одну або більше з таких ознак: механічні пошкодження (надрізані, з отворами, з видаленою частиною, розділені на частини), з повністю відсутніми зображеннями аверсу та/або реверсу.
За матеріалами НБУ
Якщо Ви покажете керівнику цей іменний сертифікат, він вас ще більше поважатиме і цінуватиме. Адже він буде впевнений, що саме завдяки Вам ревізори підуть з установи з нульовим актом.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом
Попри активне використання безготівкових розрахунків, касові операції залишаються актуальними для бюджетних установ. Розглянемо, як вести касу в 2025 році: які форми застосовувати, як правильно оприбутковувати готівку, які документи оформлювати та які граничні суми встановлені для розрахунків готівкою.
Книги обліку розрахункових операцій (КОРО) ведуть установи при проведенні готівкових розрахункових операцій у визначених законодавством ситуаціях. Розглянемо коли їх бюджетній установі вести обов’язково, а коли можна обійтися й без них?
Розповімо про облік касових і фактичних видатків в бюджетній установі. Отримайте зразок картки аналітичного обліку касових видатків та зразок картки аналітичного обліку фактичних видатків.
РРО – це сфера, в якій час від часу відбуваються зміни. І вони постійні. Процедура реєстрації звичайних РРО спростилася за останні роки. Про реєстрацію РРО – тема даної консультації.