Неплатіжні та зношені банкноти: оновлено перелік ознак

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Постановою №55 від 18.06.2021 Нацбанк оновив перелік, який визначає неплатіжні та зношені банкноти та монети. Постанова вступила в дію з 01.07.2021 року.

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Неплатіжні та зношені банкноти: оновлено перелік ознак

Постановою до неплатіжних банкнот, монет відносять справжні банкноти (монети), що не можуть використовуватися за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів у зв'язку з набуттям у процесі обігу або неналежного зберігання ознак зношення та пошкодження, які не відповідають установленим НБУ критеріям.

Крім того, до них відносять:

  • навмисно пошкоджені з метою вчинення кримінального правопорушення банкноти;
  • банкноти (монети), які вилучені НБУ з обігу;
  • зразки банкнот;
  • банкноти, погашені штампами або написами "до обміну", "неплатіжна";
  • монети, які мають одну або більше з таких ознак: механічні пошкодження (надрізані, з отворами, з видаленою частиною, розділені на частини), з повністю відсутніми зображеннями аверсу та/або реверсу.

За матеріалами НБУ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом
46143

Як вести касові операції: практичні поради

Попри активне використання безготівкових розрахунків, касові операції залишаються актуальними для бюджетних установ. Розглянемо, як вести касу в 2025 році: які форми застосовувати, як правильно оприбутковувати готівку, які документи оформлювати та які граничні суми встановлені для розрахунків готівкою.
13620

КОРО: особливості застосування Книги обліку розрахункових операцій

Книги обліку розрахункових операцій (КОРО) ведуть установи при проведенні готівкових розрахункових операцій у визначених законодавством ситуаціях. Розглянемо коли їх бюджетній установі вести обов’язково, а коли можна обійтися й без них?
39697

Картка аналітичного обліку касових видатків

Розповімо про облік касових і фактичних видатків в бюджетній установі. Отримайте зразок картки аналітичного обліку касових видатків та зразок картки аналітичного обліку фактичних видатків.
35387

Реєстрація РРО

РРО – це сфера, в якій час від часу відбуваються зміни. І вони постійні. Процедура реєстрації звичайних РРО спростилася за останні роки. Про реєстрацію РРО – тема даної консультації.
8462

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді