З 01.10.2018 набула чинності оновлена редакція Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого рішенням правління ФСС від 19.07.2018 (далі — Порядок), які здійснює Фонд соціального страхування України.
Що змінилося в порядку фінансування з Фонду соцстраху
Він діє для:
- потерпілих від нещасного випадку на виробництві та/або професійного захворювання;
- осіб, які мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника.
Порядок передбачає:
- перерахунок розміру щомісячних страхових виплат сім’ям померлих на виробництві в разі смерті одного з членів родини;
- щомісячні страхові виплати дітям, батьки яких загинули на виробництві, за період між закінченням одного навчального закладу та вступом до іншого. Зокрема, страхові виплати не призупинятимуть у літній період між закінченням школи та вступом до закладу вищої освіти тощо.
ФСС нагадує, що з 01.10.2018 також набули чинності зміни у порядку фінансування Фондом соціального страхування України страхувальників (роботодавців) для надання ними застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві.
За інформацією Фонду соціального страхування України
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.