⚡️ За яким алгоритмом заповнювати Податковий розрахунок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ?⚡️
ЄСВ нараховують на суму виплат особам, яким після звільнення з роботи нараховано зарплату за відпрацьований час (ст. 7 Закону № 2464).
Премії, які пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій, зокрема, за підсумками роботи минулого місяця, кварталу, півріччя вважають виплатами за відпрацьований час та відносять до фонду додаткової зарплати.
Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує мінімальної зарплати, тоді суму ЄСВ визначають як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки ЄСВ (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464). Тому обов'язок нараховувати ЄСВ з мінімальної зарплати поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано зарплату (премію) в розмірі меншому за мінімальну зарплату.
При цьому, коли нараховують зарплату за попередній звітний (податковий) період, зокрема, у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суму донарахованої зарплати включають до зарплати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.
Тож, якщо після включення суми премії, нарахованої звільненому працівнику, до відповідних періодів її нарахування, загальний дохід за місяць (сума нарахованої зарплати за відпрацьований час та сума премії) становить менше мінімального розміру, тоді суму ЄСВ обчислюють як добуток мінімальної зарплати та ставки ЄСВ.
За матеріалами ЗІР
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2021 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в дитячих садках СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️ПДВ у бюджетних установах СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати у 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.