Зміни положень в деяких наказах з бухгалтерського обліку, внесені Мінфіном

Мінфін вніс деякі зміни до нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку, своїм наказом від 09.07.2021 р. № 385.

Зміни положень в деяких наказах з бухгалтерського обліку, внесені Мінфіном.

Отже:

  1. Скориговано абзац 1 п. 2.4 Положення № 88, в якому уточнено, що у первинному документі реквізит "одиниця виміру господарської операції" вказують у вартісному та/або за можливості у натуральному виразі.
  2. В декількох Національних положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку замінили абревіатуру кодів КОАТТУ на КАТОТТГ (Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад).
  3. У формі спрощеного фінансового звіту СМП № 2-мс позицію "Разом витрати (2050 + 2165)" виклали у новій редакції.
  4. У Порядку № 1213 була оновлена норма, яка передбачає, що спрямування підприємствами державного, комунального секторів економіки частини чистого прибутку на квартальну і річну дату балансу відображають на матеріальне заохочення - за дебетом субрахунку 443 "Прибуток, використаний у звітному періоді" і кредитом рахунку 66 "Розрахунки за виплатами працівникам" наводиться сума нарахованої працівникам винагороди, допомоги, премії тощо, яка обчислена з прибутку попереднього звітного кварталу (року) відповідно до законодавства, установчих і розпорядчих документів та з урахуванням фінансового плану.
  5. Із Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" було видалено норму, за якою не допускається застосовування підприємствами Міжнародного стандарту фінансової звітності для малих і середніх підприємств, на які не поширюється сфера його застосування.

    УВАГА!

    Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік основних засобів 2024: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
304533

Актуальні бланки для інвентаризації

Інвентаризація в бюджетних установах – це можливість забезпечити достовірність даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Щоб її провести без помилок, варто належно оформити документи. У цій добірці ми зібрали всі необхідні бланки інвентаризації та підказки по їх заповненню.
171595

Акт звірки розрахунків: готовий зразок

Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
33666

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді