МОН винесло на обговорення документ щодо оптимізації закладів профосвіти

Міністерство освіти і науки розробило проект Методичних рекомендацій щодо оптимізації мережі закладів професійної освіти. Передбачається, що місцева влада разом з роботодавцями, громадським сектором та освітянами зможуть удосконалити мережу закладів професійної освіти, адаптувавши її до потреб мешканців конкретного регіону.

 МОН винесло на обговорення документ щодо оптимізації закладів профосвіти

Оптимізація мережі дозволить готувати кваліфікованих фахівців з фокусом на потреби регіонального ринку праці. Крім того, збалансована освітня мережа дозволить сконцентрувати ресурси на кращих закладах профосвіти, забезпечити їх сучасним обладнанням. Збільшення інвестицій дозволить суттєво покращити якість практичної та теоретичної підготовки учнів.

Оскільки заклади професійної освіти передаються місцевій владі, рішення щодо оптимізації прийматимуться на рівні кожного окремого регіону. МОН, зі свого боку, визначило перелік критеріїв та індикаторів, на які можуть зважати управлінці під час прийняття рішення.

Наразі пропонується використовувати 4 критерії для оцінки мережі:

  • демографічний – статистичний. Фіксує співвідношення кількості закладів профосвіти з кількістю населення в регіоні. Цей критерій враховує потенційну кількість молоді, яка навчатиметься у старшій профільній школі професійного спрямування;
  • економічний. Визначає поточну і перспективну потребу місцевих роботодавців у робітниках, яких готує заклад. Визначається також обсяг ресурсів, які витрачаються на профтехосвіту. Серед індикаторів – наповненість груп у закладах, тижнева зайнятість навчальних майстерень, відсоток працевлаштування, зокрема за професією, випускників тощо;
  • доступність. Враховує відстань до закладу або час, витрачений на доїзд до нього в громадському транспорті;
  • соціальний. Визначає спроможність мережі задовольняти запит населення на отримання робітничих професій. Соціальний критерій також враховує співвідношення закладів профосвіти з кількістю випускників шкіл, кількість учнів з особливими освітніми потребами та частку дорослих, які потребують підвищення кваліфікації чи перепідготовки.

Проект Методрекомендацій також містить пропозиції щодо роботи над планом оптимізації регіональної мережі. Насамперед пропонується створити профільну робочу групу. До складу групи може увійти заступник голови облдержадміністрації, що координує питання освіти, керівник департаменту освіти облдержадміністрації, представник служби зайнятості, ключові роботодавці регіону, керівник ради директорів закладів профосвіти області тощо. Разом вони здійснюють аналіз освітньої мережі та потреб регіональної економіки. За результатами засідань робочої групи напрацьовується документ з новим баченням мережі професійної освіти в області. Після його узгодження з регіональною радою професійно-технічної освіти затверджується остаточний план оптимізації мережі.

У проекті Методичних рекомендацій пропонується зробити план оптимізації частиною стратегічного плану розвитку регіональної системи професійної освіти.

Планується, що після затвердження Методрекомендацій апробація дорожньої карти оптимізації проходитиме у 7-ми пілотних регіонах Програми (Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій областях).

Документ розміщено для громадського обговорення сьогодні, 27 серпня 2021 року, на офіційному сайті відомства. Надати свої зауваження та пропозиції кожен охочий може до 13 вересня 2021 року.

Джерело: Міністерство освіти і науки України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
162

Типова кореспонденція субрахунків

Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для бюджетних установ - розберемо всі нюанси з обліку операцій внутрішнього переміщення активів та переведення активів з одного виду в інший
19048

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164454

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
293791

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді