Мінфін вніс зміни до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку

Наказом Міністерства фінансів України № 385 від 09.07.2021 року затверджено Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку.

 Мінфін вніс зміни до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку

А саме: внесено зміни до:

  • НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»
  • НП(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах»
  • НП(С)БО 14 «Оренда»
  • НП(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність»
  • НП(С)БО 29 «Фінансова звітність за сегментами»
  • НП(С)БО 32 «Інвестиційна нерухомість»
  • Положення № 88 (Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку)
  • ІНСТРУКЦІЯ про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій
  • Порядок №1213 (Порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій і Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку)

Основні зміни:

  1. Уточнено, що у первинному документі реквізит «одиниця виміру господарської операції» вказують у грошовому та за можливості у натуральних вимірниках.
  2. В декілька НП(С)БО замінили слово КОАТТУ на КАТОТТГ (Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад).
  3. У формі № 2-мс ряд. 2285 «Разом витрати (2050 + 2165)» виклали у новій редакції «Разом витрати (2050 ÷ 2165)»
  4. У Порядку № 1213 оновили норму, яка передбачає, що спрямування підприємствами державного, комунального секторів економіки частини чистого прибутку на квартальну і річну дату балансу відображають на матеріальне заохочення – за дебетом субрахунку 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» і кредитом рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам» наводиться сума нарахованої працівникам винагороди, допомоги, премії тощо, яка обчислена з прибутку попереднього звітного кварталу (року) відповідно до законодавства, установчих і розпорядчих документів та з урахуванням фінансового плану.
  5. Із НП(С)БО 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності” видалено абзац 2 пункту 1 розділу IV
  6. В декілька НП(С)БО замінили термін «цілісний майнового комплекс» на «єдиний майновий комплекс».

Наказ № 385 офіційно опубліковано у виданні “Офіційний вісник України” № 61 від 10.08.2021 року., тобто він набрав чинності з 10 серпня 2021 року.

Джерело: ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405266

Розробляємо первинні документи для обліку запасів

Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
6694

Міжбюджетні трансферти: облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
13874

Переоцінка основних засобів: проводки

У балансі бюджетної установи всі активи, зокрема й основні засоби, визнаються за вартістю придбання, яка з часом не відповідає реальній. І тоді потрібна переоцінка основних засобів. Як її організувати, порахувати та відобразити у бухгалтерських проведеннях — у даній консультації
27601

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді