Верховна Рада зробила перший крок до удосконалення бібліотечної справи

08 вересня 2021 року Верховна Рада прийняла за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", який зареєстровано за №5002.

Верховна Рада зробила перший крок до удосконалення бібліотечної справи

Законопроект спрямований на вдосконалення механізмів управління бібліотечною справою, на належне законодавче врегулювання суспільних відносин, пов'язаних із формуванням, збереженням та використанням бібліотечно-інформаційного ресурсу України з метою підвищення рівня культури і освіченості населення, а також на зростання обсягів надання якісних бібліотечних послуг.

З безлічі прийнятих нововведень, проектом зокрема пропонується:

  • уточнити завдання державного управління у бібліотечній сфері та відповідні функції центрального органу виконавчої влади у сфері культури та вилучити ряд функцій, зміст яких викликає різночитання, не відповідає визначеній термінології, а тому не можуть бути реалізованими;
  • включити норми щодо створення, реорганізації та ліквідації бібліотек та привести їх у відповідність до законодавства про юридичні особи;
  • запровадити інший механізм реорганізації чи ліквідації публічних бібліотек, що має убезпечити їх від хаотичного закриття та не допустити обмеження прав громадян на бібліотечне обслуговування. Законопроектом передбачено, що процес реорганізації чи ліквідації публічних бібліотек має розглядатися в публічній площині;
  • ввести поняття піклувальної ради бібліотеки як дорадчого колегіального органу, основним завданням якого є сприяння розвитку бібліотеки;
  • унормувати функціонування обмінних бібліотечних фондів, приділено увагу питанню збереженню бібліотечних фондів, особливо книжкових пам’яток, у тому числі шляхом оцифрування та відкриття широкого доступу до них за допомогою електронних бібліотек, унормовано створення та функціонування Національної електронної бібліотеки, введено норми щодо посилення соціальних гарантій працівників бібліотек.

Передбачається що завдяки цьому законопроекту бібліотечні працівники отримають підвищення соціального захисту, а також державні гарантії у відповідній сфері та механізми їх реалізації. Реалізація норм закону у короткостроковій перспективі призведе до встановлення більших вимог щодо якості роботи бібліотечних працівників та оптимізації мережі публічних бібліотек, обумовленою, зокрема формуванням нової мережі бібліотек із урахуванням результатів реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Для органів місцевого самоврядування цей проект створить дієвий механізм для формування сучасної бібліотечної мережі на рівні громад і забезпечить дотримання режиму законності у відповідній сфері та інтересів територіальних громад.

Джерело: Верховна Рада України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
463

Типова кореспонденція субрахунків

Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для бюджетних установ - розберемо всі нюанси з обліку операцій внутрішнього переміщення активів та переведення активів з одного виду в інший
19073

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164586

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
294338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді