Верховна Рада зробила перший крок до удосконалення бібліотечної справи

08 вересня 2021 року Верховна Рада прийняла за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", який зареєстровано за №5002.

Верховна Рада зробила перший крок до удосконалення бібліотечної справи

Законопроект спрямований на вдосконалення механізмів управління бібліотечною справою, на належне законодавче врегулювання суспільних відносин, пов'язаних із формуванням, збереженням та використанням бібліотечно-інформаційного ресурсу України з метою підвищення рівня культури і освіченості населення, а також на зростання обсягів надання якісних бібліотечних послуг.

З безлічі прийнятих нововведень, проектом зокрема пропонується:

  • уточнити завдання державного управління у бібліотечній сфері та відповідні функції центрального органу виконавчої влади у сфері культури та вилучити ряд функцій, зміст яких викликає різночитання, не відповідає визначеній термінології, а тому не можуть бути реалізованими;
  • включити норми щодо створення, реорганізації та ліквідації бібліотек та привести їх у відповідність до законодавства про юридичні особи;
  • запровадити інший механізм реорганізації чи ліквідації публічних бібліотек, що має убезпечити їх від хаотичного закриття та не допустити обмеження прав громадян на бібліотечне обслуговування. Законопроектом передбачено, що процес реорганізації чи ліквідації публічних бібліотек має розглядатися в публічній площині;
  • ввести поняття піклувальної ради бібліотеки як дорадчого колегіального органу, основним завданням якого є сприяння розвитку бібліотеки;
  • унормувати функціонування обмінних бібліотечних фондів, приділено увагу питанню збереженню бібліотечних фондів, особливо книжкових пам’яток, у тому числі шляхом оцифрування та відкриття широкого доступу до них за допомогою електронних бібліотек, унормовано створення та функціонування Національної електронної бібліотеки, введено норми щодо посилення соціальних гарантій працівників бібліотек.

Передбачається що завдяки цьому законопроекту бібліотечні працівники отримають підвищення соціального захисту, а також державні гарантії у відповідній сфері та механізми їх реалізації. Реалізація норм закону у короткостроковій перспективі призведе до встановлення більших вимог щодо якості роботи бібліотечних працівників та оптимізації мережі публічних бібліотек, обумовленою, зокрема формуванням нової мережі бібліотек із урахуванням результатів реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Для органів місцевого самоврядування цей проект створить дієвий механізм для формування сучасної бібліотечної мережі на рівні громад і забезпечить дотримання режиму законності у відповідній сфері та інтересів територіальних громад.

Джерело: Верховна Рада України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
341654

Електронна декларація – хто подає

Подання декларації – обов’язок посадовців бюджетних установ.❗️Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану та які штрафи передбачено — у нашій консультації.
90425

Електронна декларація – заповнення

Антикорупційне декларування з початком кожного нового року поновлюється, є ще повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
66156

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3506

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13872

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді