Користування спортивними спорудами – не оренда

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт за № 12284, який врегульовує питання надання державними і комунальними закладами платних послуг у сфері фізичної культури та спорту, які не є орендою.

Користування спортивними спорудами – не оренда Оплата праці держслужбовців — 2025

Законопроєктом пропонують не поширювати дію Закону України «Про оренду державного та комунального майна» на правовідносини, що виникають при наданні державним або комунальним закладом у користування спортивних споруд державної та комунальної форм власності, внесених до Електронного реєстру спортивних споруд, пов’язаних з наданням платних послуг у сфері фізичної культури та спорту, що не є орендою.

Ця норма запрацює після того, як;

  • закон буде прийнято та офіційно оприлюднено;
  • КМУ затвердить за поданням Мінмолодьспорту Перелік платних послуг у сфері фізичної культури та спорту, які не є орендою та які можуть надаватися державними або комунальними закладами.

Тобто Закон про оренду не поширюватимуть на користування спортивними спорудами за одночасного дотримання двох умов:

  • це користування визначено у переліку платних послуг, які не є орендою;
  • спортивна споруда внесених до Електронного реєстру спортивних споруд. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
34210

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5135

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
44178

Оренда майна під час війни: перші кроки, щоб унормувати

Законодавці Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 01.04.2022 № 2181-IX з 13.04.2022 спростили орендні правила, які визначає Закон № 157. Нові вимоги встановили на час воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Розглянемо детальніше, скільки діятимуть договори, які уклали під час воєнного стану, та за якими правилами передаватимуть майно в оренду в цей період.
5427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді