🎁 ВАШ КВИТОК ДО ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ
Цей проєкт розроблено Міністерством освіти і науки України за участю широкого кола зацікавлених сторін на виконання ч. 2 ст. 37 Закону «Про освіту», пп. 1 п. 56 Плану заходів з виконання рекомендацій Європейської комісії, представлених у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року та кроку 137 Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України 9 лютого 2024 року.
Законопроєкт розроблено з метою:
- упорядкування Національної системи кваліфікацій та її законодавчого забезпечення;
- визначення механізмів взаємодії зацікавлених сторін у межах Національної системи кваліфікацій;
- унормування питань присвоєння, підтвердження та визнання професійних кваліфікацій;
- створення умов для максимального залучення роботодавців до процесу підготовки фахівців у закладах освіти та інших суб’єктів освітньої діяльності.
Проєктом Закону визначається:
- мета завдання;
- структури та принципи організації та функціонування Національної системи кваліфікацій;
- засади розроблення рамок кваліфікацій, професійних стандартів, формування та супроводу Єдиного реєстру кваліфікацій.
Також визначаються:
- повноваження державних органів управління у сфері кваліфікацій, зокрема уточнюються особливості статусу, завдання і повноваження Національного агентства кваліфікацій;
- завдання та права галузевих рад з розвитку професійних кваліфікацій;
- процедури акредитації та діяльності кваліфікаційних центрів;
- загальні засади присвоєння, підтвердження, визнання професійних кваліфікацій, зокрема здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти, а також присвоєння і підтвердження освітніх кваліфікацій, зокрема часткових.
Відповідно до рекомендації Ради Європи (COUNCIL RECOMMENDATION of 16 June 2022 on a European approach to micro-credentials for lifelong learning and employability (2022/C 243/02)) впроваджується поняття мікрокваліфікацій, особливості їхнього здобуття і присвоєння.
Джерело: офіційний сайт МОН