Коди класифікації доходів бюджету для сплати військового збору

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

За якими кодами класифікації доходів бюджету сплачується військовий збір – роз'яснення

Коди класифікації доходів бюджету для сплати військового збору

Амортизація: нарахуйте, облікуйте та оформіть за прикладами

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 2011 № 11 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 18.10.2024 № 522) військовий збір сплачується (перераховується) платниками за кодами класифікації доходів бюджету:

  • 11011000 – «Військовий збір (крім військового збору, що підлягає сплаті платниками, зазначеними у пп. 4 пп. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, фізичними особами–підприємцями та юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування)» – для податкових агентів;
  • 11011600 – «Військовий збір, що підлягає сплаті платниками, зазначеними у пп. 4 пп. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ» – для податкових агентів.
    Згідно з пп. 4 пп. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ ставка військового збору становить для військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної спеціальної служби транспорту – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1 пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ;
  • 11011700 – «Військовий збір, що підлягає сплаті фізичними особами–підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування»;
  • 11011800 – «Військовий збір, що підлягає сплаті юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (ІІІ група)».

Згідно з Довідником відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, затвердженим наказом Державної казначейської служби України від 28.11.2019 № 336, код класифікації доходів бюджету передбачає таку позицію:

  • 11011001 – «Військовий збір (крім військового збору, що підлягає сплаті платниками, зазначеними у пп. 4 пп. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, фізичними особами–підприємцями та юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування), що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС у Запорізькій області

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
397508

Військовий збір 2025

У 2024 році військовий збір збільшили вперше з часу його появи. Про ставки військового збору в 2025 році, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників — розповідає експерт у статті.
150032

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
69207

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
94840

Військовий збір відсоток у 2024 році

Військовий збір наповнює державний бюджет, тож для місцевих бюджетів він не відіграє особливої ролі. Однак бухгалтери держорганів, ОМС, бюджетних установ мають знати правила його утримання із доходів, що нараховують держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, працівникам чи іншим фізичним особам.
24532

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді