Випробувальний строк чи стажування?

Роботодавці при прийнятті працівника на роботу мають укласти з ним трудовий договір, оформлений наказом керівника, та повідомити про це контролюючі органи в порядку, встановленому КМУ (ч. 3 ст. 24 КЗпП).

Законодавство про працю не передбачає права роботодавця приймати працівника на стажування, особливо безоплатне. Стажування правомірне у випадках, прямо визначених законом. Приміром, його проходять:

Скачати цивільно-правовий договір ЗРАЗОК

Якщо роботодавець бажає пересвідчитися у належних професійних якостях працівника, він може обумовити у трудовому договорі випробувальний строк. Такий строк не має перевищувати:

  • 3 місяці — у загальних випадках;
  • 1 місяць — для робітників;
  • 6 місяців — у окремих випадках за погодженням з профспілкою.

До строку випробування не зараховують дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

Термін випробування є завершеним, якщо після його спливу працівник продовжує працювати. У цьому випадку його трудовий договір стає безстроковим, а розірвання можливе лише в загальному порядку.

Працівника, який не відповідає займаній посаді або виконуваній роботі, роботодавець звільняє впродовж терміну випробування, про що письмово повідомляє за 3 дні.

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27780

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29267

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149636

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді