З 7 січня діє новий порядок повернення помилково сплачених податків

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Наказом Мінфіну від 26.11.2024 № 606 внесено зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів

З 7 січня діє новий порядок повернення помилково сплачених податків

📌 Заповніть ПН та РК без помилок

Відповідно до нового порядку органи Казначейства повертають судовий збір в усіх випадках лише на підставі електронного подання, сформованого або Державною судовою адміністрацією України, або її територіальним управлінням, або відповідним судом.

Якщо платник хоче повернути судовий збір, він повинен звернутися із заявою або до Державної судової адміністрації України, або до її територіального управління, або до відповідного суду за місцем розгляду справи. Разом із заявою про повернення коштів судового збору з бюджету платник подає до зазначених органів оригінал або копію платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету.

Наказом № 606, зокрема, виключено положення, яке передбачало обов'язок подання платником податків копії судового рішення, засвідченої належним чином, при поверненні судового збору (крім випадків помилково зарахованого) до головних управлінь Казначейства або Казначейства (за умови сплати судового збору в іноземній валюті). Цю копію платник податків раніше подавав разом із заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією платіжної інструкції, що підтверджує перерахування коштів до бюджету.

Отже, відтепер у заяві потрібно вказувати:

  • дату і номер судового рішення, яке набрало законної сили (при поверненні судового збору, окрім випадків повернення помилково зарахованого збору),
  • а також суму коштів, що підлягає поверненню або перерахуванню.

Звертаємо увагу, що судові рішення можна знайти в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Ці зміни набули чинності з 7 січня 2025 року, коли наказ Мінфіну № 606 від 26.11.2024 було опубліковано в «Офіційному віснику України».

Джерело: наказ Мінфіну № 606 від 26.11.2024

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка ОК-5 2025: алгоритм отримання через Дію та ПФУ

Коли працівник йде на лікарняний або в декрет, важливо знати його страховий стаж. Для цього потрібна довідка за формою ОК-5. У статті пояснюємо, як отримати ОК-5 у 2025 році: через Дію чи ПФУ. Покажемо різницю між ОК-5 і ОК-7 та наведемо приклади, коли і як нею користуватися.
41642

Поновлення строків давності у 2025 році

Строки позовної давності, тобто терміни впродовж яких можна позиватися щодо стягнення прострочених боргів, незабаром відновлюються. На що це впливає для бюджетників — розповідаємо у статті.
400

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді