Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону «Про особливості трудових відносин під час воєнного стану» на період дії воєнного стану призупинено дію лише ч. 1 ст. 65 КЗпП, а саме норм, які стосуються граничних норм застосування надурочних робіт

⚠️Доплата за суміщення посад: правильно нараховуєте?
Так, у період дії воєнного стану надурочні роботи можуть перевищувати для кожного працівника 4 години протягом 2 днів поспіль і 120 годин на рік. Але ці години будуть наднормово відпрацьованим часом, який відповідно до ст. 106 КЗпП підлягає компенсації й оплаті в подвійному розмірі. Під час запровадження воєнного стану норма статті 106 КЗпП зберігає свою чинність.
Таким чином, надурочні роботи компенсуються відповідно до ст. 106 КЗпП за погодинною системою оплати праці, робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки. За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, – за всі відпрацьовані надурочні години.
Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.
Джерело: офіційний сайт ФПУ
У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
Надбавки за вислугу років надають бухгалтерам, держслужбовцям, медичним, педагогічним та іншим працівникам бюджетної сфери. Експерт підкаже, як нараховується надбавка за вислугу років державним службовцям швидко і без помилок.
Потрібно розрахувати зарплату за погодинною оплатою праці у 2025 році? У статті — формула, приклад нарахування, роз’яснення щодо мінімальної зарплати, бази ЄСВ та погодинної оплати викладачів.
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало