Федерація роботодавців наполягає на вдосконаленні системи бронювання

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Федерація роботодавців України звернулася до Мінекономіки з пропозиціями щодо подальшого вдосконалення системи бронювання

Федерація роботодавців наполягає на вдосконаленні системи бронювання

Зарплата для бронювання: як обчислити для працівника

У своєму зверненні Федерація роботодавців України (ФРУ) наголошує, що в Дії досі не реалізована можливість формування бази військовозобов’язаних працівників станом на 18.05.2024р. За останньою інформацією врегулювання цього питання не є пріоритетним з боку Мінцифри, також відсутня інформація про синхронізацію відповідних реєстрів від Міноборони та Пенсійного фонду.

ФРУ зауважує, ця норма з часу війни була однією з найбільш очікуваних з боку бізнесу разом з відстрочкою в 1 рік і успішно реалізовувалась через накази Мінекономіки. Зараз після кожного бронювання з формуванням загальної бази військовозобов’язаних працівників на дату звернення кількість працівників до бронювання на кожний наступний термін стрімко зменшується. Наразі бізнес визначає цю проблему у бронюванні як одну з найбільш нагальних.

ФРУ закликає Міністерство економіки розглянути можливість реалізації п. 12 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою КМУ № 76 від 27.01.2023р. (зі змінами, внесеними постановою КМУ № 650 від 05.06.2024р.) в «паперовий спосіб» через накази Мінекономіки України до реалізації цього функціоналу в Дії.

Інша проблема – особливості служби колишніх працівників правоохоронних структур, в т.ч. СБУ:

  • дані про них відсутні в Єдиному електронному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг»;
  • при отриманні підприємством витягу відповідні працівники відображаються як такі, що не перебувають на військовому обліку, і відповідно не можуть бути заброньовані в рамках діючої процедури через Дію;
  • головним чином, такі працівники перебували на спеціальному обліку, який ведеться безпосередньо в СБУ, і вочевидь не синхронізований з іншими наведеними вище реєстрами.

ФРУ зазначає, що попередня редакція Порядку бронювання передбачала:

  • бронювання військовозобов’язаних, що перебувають на військовому обліку в СБУ шляхом подачі списків у паперовій формі на погодження відповідних держорганів; та
  • отримання наказу про бронювання військовозобов’язаних за підприємством від Мінекономіки.

Проте після змін, внесених постановою КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 22.11.2024р. № 1332, підприємства не мають можливості забронювати працівників, які перебувають на обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органу Міноборони.

У зв’язку з цим, ФРУ просить тимчасово, на час доопрацювання цього функціоналу в Дії, надати можливість бронювання працівників підприємств, які перебувають на військовому обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органу Міноборони через накази Мінекономіки.

Джерело: офіційний сайт ФРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
6340

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді