Щодо заповнення рядка 18.2 уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ

Відповідно до Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує, зокрема податкову політику, має право надсилати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість деякі реєстри.

 Щодо заповнення рядка 18.2 уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ

А саме:

  • реєстри – для перерахування податку до бюджету в разі подання платником податку уточнюючих розрахунків до податкових декларацій;
  • коригуючі реєстри – для уточнення інформації, зазначеної у раніше надісланих реєстрах.

Відповідно до форми уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі – уточнюючий розрахунок), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» (далі – Порядок № 21), при від’ємному значенні графи 6 рядка 18 уточнюючого розрахунку у рядку 18.2 уточнюючого розрахунку (далі – рядок 18.2) відображається сума, яка включається до коригуючого реєстру щодо зменшення залишку сум податкових зобов’язань, несплачених до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) до виконання в повному обсязі. Також рядок 18.2 містить довідкове поле «залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, на момент подання уточнюючого розрахунку».

Пунктом 4 розд. VІ Порядку № 21 передбачено, що у графі 6 уточнюючого розрахунку відображається сума помилки (абсолютне значення).

Отже, рядок 18.2 уточнюючого розрахунку заповнюється у випадку зменшення податкових зобов’язань за звітний (податковий) період, що уточнюється, тобто якщо графа 6 рядка 18 має від’ємне значення, та якщо у платника на момент подання уточнюючого розрахунку наявний залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі (довідкове поле рядка 18.2).

Таким чином у графі 6 рядка 18.2 вказується сума з графи 6 рядка 18 (за умови від’ємного значення графи 6 рядка 18) та в межах суми, зазначеної у довідковому полі рядка 18.2, на яку зменшується залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, на момент подання уточнюючого розрахунку (абсолютне значення суми, яка включається до коригуючого реєстру).

Водночас, якщо залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточняється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, відсутній, тобто сума податкових зобов’язань сплачена в повному обсязі, то рядок 18.2 уточнюючого розрахунку не заповнюється.

Джерело: ДПС у Хмельницькій області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121334

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117815

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6202

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34030

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111099

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді