Які умови праці має створити роботодавець для працівників-інвалідів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Установи і організації, які використовують найману працю, зобов’язані:

  • виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у т. ч. спеціальні робочі місця;
  • створювати для інвалідів умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації;
  • забезпечувати працівникам-інвалідам соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством;
  • надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у порядку, встановленому КМУ.

Скачати цивільно-правовий договір ЗРАЗОК

Законодавство встановлює для установ організацій, у т. ч. громадських організацій осіб з інвалідністю, які використовують найману працю, норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.

Працівників, які потребують за станом здоров’я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу за медичним висновком — тимчасово або без обмеження строку. При цьому установа зберігає за працівниками попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, а у випадках, передбачених законодавством України, — на весь час виконання нижчеоплачуваної роботи, або надає матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт та робіт у нічний час без їх згоди законодавство забороняє.

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

ІСЦ перевищив поріг індексації. Що робити бюджетним установам?

Які умови праці має створити роботодавець для працівників-інвалідів
Тетяна ПІДНЕБЕСНА Шеф-редактор видання "Головбух: Бюджет"
Як індексувати зарплату працівникам за неповного робочого часу, при переведенні або у разі виходу з відпустки по догляду за дитиною? Як індексувати стипендії? Про нюанси — на вебінарі (безкоштовно).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24935

Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи 2025

Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
503

Зразок положення про оплату праці: скачайте

У статті — зразок положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства. Скористайтеся прикладом і складіть власне положення без помилок.
70839

Строковий трудовий договір: зразок, особливості оформлення

Коли можна укладати строковий трудовий договір у 2025 році, хто підпадає під винятки (вчитель-пенсіонер, відсторонений, тимчасовий працівник), і як правильно скласти документ — розповідаємо у статті. Скачайте зразок строкового договору і укладіть його без помилок.
91925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді