Які умови праці має створити роботодавець для працівників-інвалідів

Установи і організації, які використовують найману працю, зобов’язані:

  • виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у т. ч. спеціальні робочі місця;
  • створювати для інвалідів умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації;
  • забезпечувати працівникам-інвалідам соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством;
  • надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у порядку, встановленому КМУ.

Скачати цивільно-правовий договір ЗРАЗОК

Законодавство встановлює для установ організацій, у т. ч. громадських організацій осіб з інвалідністю, які використовують найману працю, норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.

Працівників, які потребують за станом здоров’я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу за медичним висновком — тимчасово або без обмеження строку. При цьому установа зберігає за працівниками попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, а у випадках, передбачених законодавством України, — на весь час виконання нижчеоплачуваної роботи, або надає матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт та робіт у нічний час без їх згоди законодавство забороняє.

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

ІСЦ перевищив поріг індексації. Що робити бюджетним установам?

Які умови праці має створити роботодавець для працівників-інвалідів
Тетяна ПІДНЕБЕСНА Шеф-редактор видання "Головбух: Бюджет"
Як індексувати зарплату працівникам за неповного робочого часу, при переведенні або у разі виходу з відпустки по догляду за дитиною? Як індексувати стипендії? Про нюанси — на вебінарі (безкоштовно).

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14260

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9881

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді